REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

§1
Postanowienia ogólne

1. Sklep internetowy (dalej "Sklep") prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem Internetu, na podstawie niniejszego Regulaminu (dalej "Regulamin").
2. Właścicielem Sklepu jest: LaQell Sp. z o. o., z siedzibą w Świdniku, Aleja Lotników Polskich 1, 21-045 Świdnik; NIP: 7123356790, adres email: biuro@laqell.com .
3. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.
4. Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży jest akceptacja Regulaminu przez Klienta.
5. Ceny podane w Sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).
6. Towary dostępne w Sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych.

§2
Zamówienia

1. Zamówienia można składać poprzez moduł zakupowy/koszyk zakupowy dostępny na stronie sklepu.
2. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez Klienta danych pozwalających na weryfikację Klienta i odbiorcy towaru. Sklep potwierdza przyjęcie zamówienia po przez automatyczny system potwierdzeń e-mail. Sklep ma prawo odmówić przyjęcia zamówienia, ograniczyć sposób płatności lub żądać przedpłaty w przypadku, gdy zamówienie budzi uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości i rzetelności podanych danych bądź sposobu zapłaty.
3. Dla stron wiążące są informacje zawarte na stronie internetowej Sklepu przy kupowanym towarze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, charakterystyka towaru, jego cechy, elementy wchodzące w skład zestawu, termin i sposób dostawy.
4. Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie składa ofertę zakupu określonego towaru. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi z chwilą potwierdzenia Zamówienia przez Klienta.

§3
Płatności

1. Klient ma do wyboru następujące formy płatności:
PayU - przelew natychmiastowy. System płatności PayU obsługuje płatności:
karta płatnicza - Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro,
pobranie – płatność dokonywana przy odbiorze przesyłki,
przelew – przelew może zostać zrealizowany internetowo, na poczcie lub w banku.
2. Ceny przesyłek określone są następująco:
Kurier DPD (przedpłata na konto) 12,00 pln
Kurier 48 (Poczta Polska) (przedpłata na konto) 11,00 pln Pobranie u kuriera w obu powyższych przypadkach + 3,00 pln
Paczkomat InPost - 12,00 zł
Przesyłka gratis powyżej 100,00 pln
Przesyłka zagraniczna - zadaj pytanie wysyłając wiadomość na skrzynkę: sklep@laqell.com
Paczkomat InPost - 12,00 zł
3. Warunkiem wydania towaru jest zapłata za towar i przesyłkę.
4. W przypadku formy płatności za pobraniem, towar zostaje wysłany niezwłocznie po skompletowaniu.

§4
Wysyłka towaru

1. Zamówiony towar Sklep wysyła za pośrednictwem firm wysyłkowych (np. Poczty Polskiej, paczkomatów lub firmy kurierskiej) lub udostępnia do odbioru przez klienta pod wskazanym adresem w zakładce koszty dostawy.|
2. W przypadku płatności za pomocą karty płatniczej, termin realizacji zamówienia jest liczony od chwili pozytywnej autoryzacji transakcji.
3. W przypadku płatności w inny sposób niż za pobraniem, termin wysyłki wydłuża się o okres pomiędzy złożeniem zamówienia, a datą zaksięgowania należności na rachunku bankowym Sklepu.
4. Czas kompletowania towaru wynosi 1-2 dni roboczych, w przypadku trwania promocji czas może wydłużyć się do 7 dni roboczych. Na czas kompletowania towaru nie składa się czas dostarczenia towaru przez przewoźnika.

§5
Reklamacje

1. W przypadku niezgodności towaru z umową Klient powinien sporządzić protokół niezgodności dostępny na stronie w zakładce REKLAMACJE I ZWROTY i przesłać wraz z zdjęciami na adres reklamacje@laqell.com. Klient może zostać poproszony o zwrot reklamowanego towaru do siedziby firmy.
2. W przypadku uszkodzenia produktu powstałego w transporcie powyższą dokumentację należy wysłać w terminie nieprzekraczającym 3 dni robocze od otrzymania przesyłki.
3. Sklep ustosunkuje się do reklamacji Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu przesłania zgłoszenia mailowego lub zwrotu towaru wraz z opisem niezgodności.
4. Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty dostaw ponosi Sklep.
5. Indywidualne ustawienia komputera i monitora Klienta powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o towarach (np. kolorów), nie mogą być podstawą reklamacji.

§6
Prawo odstąpienia od umowy

1. Na podstawie Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. Klient ma prawo odstąpienia od umowy.
2. Prawo odstąpienia od umowy jest skuteczne jeżeli Klient złoży Sklepowi, w terminie 14 dni od odbioru towaru, sporządzić protokół o odstąpieniu od umowy dostępny na stronie w zakładce REKLAMACJE I ZWROTY i przesłać na adres sklep@laqell.com.
3. Klient zwraca towar do Sklepu w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
4. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania przesyłki, Sklep sprawdzi stan przekazanego produktu.
5. W terminie 7 dni od sprawdzenia towaru Sklep zwraca Klientowi zapłaconą kwotę. Klient powinien wskazać numer rachunku bankowego, na jaki ma zostać przelana zwracana kwota. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.
6. Prawo odstąpienia nie przysługuje Klientowi w przypadkach określonych w ustawie, o której mowa w § 6 punkcie 1 powyżej.

§7
Ochrona prywatności

1. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych wyłącznie w celu realizacji zamówienia.
2. Klient może również wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Sklepu materiałów reklamowo - promocyjnych, w tym biuletynu handlowego, newslettera.
3. Klient ma prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania oraz sprzeciwu wobec ich przetwarzania,

§8
Własność intelektualna

1. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek materiałów publikowanych na stronie internetowej Sklepu (w tym zdjęć i opisów towarów) bez pisemnej zgody Sklepu.

§9
Wejście w życie i zmiany Regulaminu

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej Sklepu.
2. Niniejszy Regulamin może zostać zmieniony.
3. Zmiany Regulaminu zostaną opublikowane na stronie Sklepu.
4. Klient akceptuje regulamin przy każdorazowym zamówieniu tym samym, sklep nie wysyła bezpośrednio do klientów informacji o zmianach w regulaminie.
5. Zmiany Regulaminu wchodzą w życie po upływie jednego dnia od publikacji na stronie sklepu.